Antalya’ya gidipte rafting yapılmaz mı ? Rafting yapılacaksa köprülü kanyona gidilmez mi ? Şüphesiz buz gibi ve tertemiz suları ile rafting yapılacak en güzel yerlerden birisi Antalya Köprülü Kanyon.

Neredeyse her Antalya ziyaretinde bir kez gidip bu eğlenceli sporun kollarına bırakıyoruz kendimizi. Öyle çok action içeren bir parkuru olmasa da bot üzerinde yaşadığınız heyecan bence yeterli. Gün boyunca güneşin altında botun içinde biraz pişiyorsunuz ama ara ara üstünüze gelen kanyonun suyu sizi zıplatmaya yetiyor.

İster büyük bir botla ekip olarak kürek çekin, isterseniz aşağıdaki çift gibi iki kişilik bir takım olun. Her ne olursa olsun çok keyifli 🙂

Tabi öncesinde tam teşekküllü giyiniyoruz, sonra savaşa hazırsınız. Evet evet savaş ! Önünüzde ilerleyen zodiac lara çıkarma yapabilir, onları devirebilir, elinizdeki küreklerle ıslatabilir biraz daha ileri gidip o küreklerle kasklarının kalitesini test edebilirsiniz 😛

Botla yaklaşık 1 saat boyunca su üstünde mücadele veriyorsunuz. Sonrasında bottan inip tekrar başladığınız noktaya araba ile geliyorsunuz. Bu yorucu aktivite sonrasında bir güzel alabalık ve güzel bir salata sizi bekliyor 🙂

Biz yemek sonrasında aktivitenin başladığı yerin daha ilerisini suyun kaynağını merak ettik. Yıllar önce Antalya Serik’de öğretmenlik yaparken zehir gibi yetiştirdiğim Kemal adında öğrencimdi bizim botun kaptanı. Yaptı hocasına bir kıyak bizi suyun çıktığı yere götürdü. İşte o güzel görüntüler.

Akıntı çok fazla ve akıntıya karşı kürek çekmek gerçekten zor, bölgedeki rafting sahipleri kendi imkanları ile elle çekilebilecek şekilde iplerle örmüşler su üstünü, böylelikle bottayken iplere tutunup kendinizi çekebiliyorsunuz.

 

Bu arada alttaki resim de kanyona ismini veren meşhur köprü, hiç bir direği olmamasına rağmen zamanında üstünden arabalar geçtiği söyleniyor.

Buraya bir tur şirketi ile yada kendi aracınız ile gelebilirsiniz. Bölgede bir sürü rafting şirketi bulunuyor biz şuna gidin diyemiyoruz ancak bir kaçını gezip fiyat aldıktan sonra tercihinizi yapınız. Lütfen tam ekipman ile rafting yapınız.

Bu bölgede henüz uçmadık, resimler daha önce yaptığımız gezilere ait. Buraya erişim için aşağıda bulunan yol tarifi alın butonunu kullanabilirsiniz.

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

antalya köprülü kanyon

GPS Rota Bilgisi:

37.1919383, 31.181004499999972