Sultanpınarı yaylası Sakarya merkeze 68 km uzaklıkta bulunmakta. İki farklı rotadan gidilebilir kısa olan yani 68 km olan rota Akyazı Kuzuluk Beldibi üzerinden gidilebilecek bir rota, diğeri Taraklı Karagöl istikametinden ancak bizim önerimiz kısa olan 68 km lik Akyazı üzerinden olan rotayı kullanmanız.

Şimdi aşağıda belirteceklerimi pür dikkat dinleyin yoksa bu güzelliği göremeden çirkinleşeceksiniz 🙂

Gerek sitemiz üzerindeki yol tarifi alın butonuyla gidiyor olun gerekse GPS kordinatlarını herhangi bir programa giriyor olun eğer akyazı beldibi üzerinden gidiyorsanız aşağıdaki çeşmeyi unutmayın.

Bir kaç farklı navigasyonla yolu denedik navigasyonlar kesinlikle çeşmenin solundan götürmek istiyor ki aman diyelim o yolu kullanmıyorsunuz, eğer laf dinlemez macera ararsanız kesinlikle orman yollarında kayboluyorsunuz. Hele bir de binek bir araba ile bu yola girdiyseniz vay halinize.

Çeşmenin sağından yolu hiç bırakmadan devam ediyorsunuz. Bu ayrıntıyı atlamazsanız eğer navigasyon sizi bahsettiğimiz göl kenarına kadar götürecektir. Bu arada ilk etapda bir gölle karşılacaşacaksınız burası bahsettiğimiz yer değil. Yerleşim bölgesine yakın olan gölü geçtikten sonra bahsi geçen ikinci göle geleceksiniz ki burası daha bakir ve sakin bir yerdir. Konaklamanızı burada yapabilirsiniz.

Göl kenarında ateş yakabilir hemen arkadaki ormandan kuru odun bulabilirsiniz. Navigasyonun sizi getireceği su kenarının hemen karşısında (gölün tam karşısına kalıyor) içme suyu bulabilirsiniz, küçük bir kaynaktan çok tatlı ve buz gibi bir su akıyor. Etrafta tuvalet ve elektrik ne yazık ki yok.

Uç Uç Böceği olarak bu bölgede uçtuk, sessiz sakin bir ortamda yükseklerde kamp yapmak isteyen doğa severler için önerebileceğimiz bir yer lütfen çevreyi temiz bırakalım, bulduğunuz gibi değil umduğunuz gibi bırakalım.

 

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

Sakarya Akyazı Sultanpınarı Yaylası

GPS Rota Bilgisi:

40.496766026921, 30.678197443485