Topuk yaylası Düzce ilinin Kaynaşlı ilçesine bağlıdır. Düzce’ye 35 km uzaklıkta olup 1300 Mt rakıma sahiptir. Topuk yaylası içinde barındırdığı gölle bir bütün halindedir. Gölde sportif balıkçılığa izin verilmektedir. Aynalı ve kara sazan, kadıncık ve Hollanda sarısı balık türleri yaşamaktadır. Göl etrafında piknik yapmak için hazırlanan masalar bulunmaktadır. Son bahar aylarında sararan yaprakların verdiği renk cümbüşü ile ortam çok daha güzel hale gelmektedir.

Topuk yaylasında Fenerbahçe spor kulübüne ait 2011 yılında faaliyete geçen tamamen doğal malzemelerden yapılan bir tesis bulunmaktadır.

Yyaladan Abant Gölü, Odayeri Yaylası, Sinekli Yaylası ve Samandere Şelalesine ulaşmakta mümkün.

Fotoğraflar motosiklet gezimizden alınmıştır. Motosiklet ile yayla yollarından diğer yaylalara geçiş yolları inanılmaz keyiflidir.

Topuk yaylası ve çevresi doğal yönden oldukça zengin bitki örtüsüne sahiptir. Özellikle tavsiyemiz sonbahar aylarında özellikle Ekim ayında bölgeyi ziyaret etmenizden yanadır.

Topuk yaylası ve çevresinde çadır kamp yaparak konaklanabilir. Ancak bölgede çokça yaban hayvanı yaşadığından dikkat edilmesi gerekmektedir.

Motosiklet ile yaptığımız gezimizden derlediğimiz video aşağıdadır. İyi seyirler.

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

Düze Topuk Yaylası

GPS Rota Bilgisi:

40.693240205467, 31.364452646033

Yol Tarifi Alın

Bu Yer için Puanlama Yapın.

Puanınız

Ulaşım Kolaylığı
Çevre Durumu
Açıklama Yeterliliği
Aileye Uygunluk
Tavsiye Edermisiniz
Yayımlanıyor ...
Derecelendirmeniz gönderildi
Lütfen bütün alanları doldurun
Veli Kunak 11 Eylül 2017 20:00
Ulaşım Kolaylığı
Çevre Durumu
Açıklama Yeterliliği
Aileye Uygunluk
Tavsiye Edermisiniz

Sırf fenerbahçe için gidilir be 🙂