Yazıya seyrek koyu mu seyrek plajı mı desem diye uzun uzun düşündüm. Aslında burası küçük bir koy çok da büyük sayılmayan bir plaj. Öyle uzunca bir plaj beklemeyin 300-400 mt kadar bir plaja sahip ancak bu küçük plaj insana yetiyor da artıyor.

Seyrek aslında küçük bir sahil kasabası önünde şirin bir plaja sahip. Etrafında kayalarla çevrili olması çok dalgalı denizde bile durgun bir su sağlıyor. Hemen yanından akan dere denizin maviliğini yeşile çalan bir renk veriyor. Kısmen dereden gelen akıntı ile deniz bulanık olsa da hemen sağ ve sol taraflarda deniz oldukça berrak.

Seyrek plajının sağ tarafında ücretli kamp alanı mevcut, kampta duş ve wc bulunuyor. Bir kaç kez kamp yaptık, birinde elektrik sağlamışlardı diğerinde yoktu sanırım dönemsel olarak değişiyor.

Etrafı kayalarla çevrili demiştik bu sebepten dolayıdır bazı yerleri taşlık bir bölümü ise kum. Bu nedenle taşlık denizi sevenlere de kumdan denize girmek isteyenlere de iki farklı seçenek sunuyor.

Seyrek’e nasıl giderim diyenler aşağıda bulunan yol tarifi butonuna tıklayıp adım adım navigasyon seçeneğini seçebilirsiniz.

Seyrek plajı üzerinde 1 dk lık bir uçuç gerçekleştirdik. Bir dakika sizlere uzun uzuaya yazacağımız yazıdan daha fazlasını anlatacaktır.

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

Kocaeli Kandıra Seyrek Plajı

GPS Rota Bilgisi:

41.1352335, 30.1008135