Genelde insanlar ormanda kamp yada piknik için dağ bayır gezerler. Sırf ormanda kalabilmek adına koca dağları tırmanır yaylaları aşarlar. Oysa bazen gerek yoktur ormanda kamp yapmak için onca zahmete. Bazen şehre o kadar yakındır ki orman. İşte poyrazlar öyle bir yerdir.

Özel bir işletme tarafından işletiliyor tesis. Araç girişi 12 TL alıyor. Bu yazıyı ne zaman okuyorsunuz bilmiyoruz ama 20.09.2017 tarifesi en azından bu şekilde.

Tesisde wc ve içme suyu bulunuyor, ayrıca yer ateşi yakmak ve çadır veya karavan kamp yapmak serbest. Girişte konaklama yapacağınızı bildirmenizde fayda var. Konaklama yapacaksanız tarife direk 20 TL ye çıkıyor.

Cennetten bir köşe gibidir poyrazlar gölü, hafta sonları günübirlikçi Sakarya’lıların işgaline uğrar.  Gölde balık tutmak serbesttir. Özellikle Turna, Sazan, tatlı su levreği boldur.

Göl çevresinde oldukça güzel yürüyüş yolları mevcut. Yürümek istemiyorsanız yine tesise ait bisikletleri kiralayabilirsiniz.

Bu kamp ve mesire alanına gelirken yanınıza masa sandalye taşımanıza gerek yok, poyrazların en sevdiğim yanı tamam girişte ücret ödüyorsunuz ama içeride bir çok imkandan yararlanabiliyorsunuz.Piknik masaları, mangal yerleri, etrafın temizliği, wc v.s. gibi imkanlar verdiğiniz paraya değiyor.

Poyarlaz nilüfer severler için de biçilmiş kaftan. Özellikle bahar aylarında nilüferler açtığında harika bir manzara oluşuyor.

Göl kenarında bazı yerlerde iskeleler mevcut. Bu iskeleler de çay, kahve, tost gibi yiyecek içecek bulmak mümkün. Ayrıca iskelelerden balık da tutabilirsiniz.

Uçuç böceği acarlar üstünde uçtu çok güzel de görüntüler elde etti, iyi seyirler.

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

Sakarya Poyrazlar Gölü

GPS Rota Bilgisi:

40.832947304, 30.472850425439