Gölpark Sakarya’nın Serdivan ilçesine bağlı Sapanca gölü kenarındaki ücretsiz bir parktır.

Tesiste piknik için ayrılan alanda ateşle mangal yapılabilmektedir. Bunun dışındaki yerlerde mangal harici yanınızda getirdiğiniz yiyecekler ile yine tesis tarafından ayarlanan masalarda piknik yapabilirsiniz. Piknik alanları tesise giriş yaptığınızda karşınıza gelen ilk kafeterya değil tesisin sonundaki bank ve masaların olduğu alan.

Tesise ilk giriş yaptığınızda göle kadar ister merdivenlerden isterseniz aracınızla aşağıya kadar inebilirsiniz. Karşınıza Kafeterya çıkacak bu alan ücretli, sıcak soğuk meşrubat bulabileceğiniz bildiğiniz kafeterya işte.

Aracınızı en aşağıya kadar indirebilir park alanını kullanabilirsiniz. Park alanında yer bulamıyorsanız yol kenarında bir yere park edebilirsiniz.

Aracınızı yukarıda bırakıp merdivenleri kullanarak spor da yapabilirsiniz.

Her ne kadar göl kenarında yüzmek, balık tutmak ve çöp atmak yasaktır tabelalarını da görseniz inanın hepsinin gerçekleştiği bir ortam görebilirsiniz. Bu arada sahil o kadar güzel ki hakikaten yüzmeyi hak ediyor 🙂

Tesis içinde bir çok yerde etkinlikler, evlilik teklifleri, doğum günleri düzenleye arkadaşları görmeniz muhtemel çünkü mutlu bir günü böylesine bir mekanda kutlamak bence harika bir seçim.

Tesis içinde  küçük çocuklar unutulmamış, güzel eğlenceli bir park alanı oluşturulmuş.

Göl kenarında oluşturulan yollar oldukça güzel ve temiz. Yol kenarındaki ışıkların yanmasıyla gece yürüyüşleri de mümkün.

Yol kenarında göle doğru oluşturulan ahşap köprüler ve iskeleler doğallığı korumuş, buralarda keyifli fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tesis içinde bir de anfi tiyatro bolunuyor.

Akşamları çay içip göl kenarında sohbet etmek için birebir olan bu mekanı herkese tavsiye ediyoruz.

 

Uçuç böceği gölpark üzerinde uçtu ve harika kareler kaydetti, iyi seyirler.

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

Sakarya Serdivan Gölpark

GPS Rota Bilgisi:

40.735787188374, 30.319116208702