Kimine göre keramet kaplıcası kimine göre keramet ılıcası. Aslında bunun hiç bir önemi yok önemli olan bir şey var ki hakikaten doğal bir ortam olması nedeniyle buranın çok güzel bir yer olduğu. Her defasında adındaki kerameti bulabilmek için defalarca gidip çimdiğimiz bir yer Keramet Kapıcası.

Bol kükürtlü ve 30 derece suyunun özellikle cilt ve deri hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Ortalama 1-2 metre derinliğe sahip kaplıcanın etrafında oturma alanları, park yeri, soyunma odası, piknik masaları ve tuvalet bulunuyor.

Bursa’nın Orhangazi ilçesine 18 Km uzaklıktaki bu doğal yerde şifa bulmanın bedeli son gidişimizde 4 TL idi. Hemen yanındaki piknik alanında piknik yapılabilir, canınız istediğinde kış bile olsa sıcacık suyunda yüzebilirsiniz. Doğal bir havuz görünümündeki bu yerde özellikle kışın etrafınızda kar varken yüzmek oldukça keyifli.

 

Kaplıcanın içinde bir tesis bulunuyor, burada tost çay meşrubat gibi şeyleri bulabilirsiniz. Ayrıca tesisden suyun içine kadar çay servisi de var. Sıcacık ılıca suyunun içindeyken çayınızı yudumlayabiliyorsunuz.

Tesisin küçük bir de otoparkı var. Aracınızla geldiğinizde otoparka aracı bırakabiliyorsunuz, eğer otoparkta yer yoksa hemen yol kenarına da aracınızı bırakmanız mümkün.

 

Rota ve Adres Bilgileri

Adres Bilgisi:

Keramet Mahallesi, Keramet Ilıcası, Keramet Mahallesi Keramet Sokak No:597, 16800 Orhangazi/Bursa

GPS Rota Bilgisi:

40.49790619055707, 29.476940128952265